Zajímavosti o New Yorku

Velké jablko či město, které nikdy nespí. Kdo by dnes neznal New York? Centrum moderního umění, výhodných nákupů či světoznámých restaurací patří mezi největší a nejnavštěvovanější města světa. Jeho jedinečná atmosféra pohlcuje své návštěvníky čtyřiadvacet hodin denně. Najdete zde světoznámou Sochu Svobody, slavný mrakodrap Empire State Building, životem pulzující Times Square, Rockefellerovo centrum pro milovníky oblečení či zelené srdce New Yorku, oblíbený Central Park, v jehož sousedství ceny bytů šplhají na neuvěřitelných 10 milionů dolarů. New York se rozprostírá v ústí řeky Hudson a skládá se z pěti městských čtvrtí – velkolepého Manhattanu, různorodého Queensu, lidnatého Brooklynu, chudšího Bronxu a zapomenutého Staten Islandu. Je to město plné obrovských mrakodrapů, lidí různých národností a kosmopolitního šmrnce.

 

Jak se dostat letecky do New Yorku

 

V očích Čechů je New York mimořádně oblíbený. Levné letenky do New Yorku seženete nejčastěji z Prahy, Berlína či Vídně. Přímé lety do New Yorku provozují zejména letecké společnosti Austrian Airlines, United Airlines či Air France. Průměrná délka letu je kolem 10 hodin, obyčejně s jedním přestupem.

 

Do New Yorku cestují Češi nejčastěji aeroliniemi Lufthansa, Air France, United Airlines, Austrian Airlines, American Airlines, LOT, British Airways či Turkish Airlines. Většinou se do New Yorku z našich končin létá na letiště JFK, Newark International Airport, případně LaGuardia.

New York Socha slobody

Levné letenky do New Yorku

Zajímavé články o New Yorku:

New York v zime
Jak zažít nejkrásnější vánoční New York? 7 tipů na bohatý program
New York Brooklin
TOP aktivity, které při návštěvě New Yorku nesmíte vynechat
New York! 9 tipů, co dělat ve slavném velkoměstě
New York! 9 tipů, co dělat ve slavném velkoměstě