Zajímavosti o Miami

Pokud hledáte perfektní dovolenou možná v méně tradiční destinaci, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat, slunečné Miami se svými bílými plážemi a luxusními jachtami kotvícími v zálivu Biscayne Bay je k tomu přímo jako stvořené. Po odpočinku na pláži se můžete vydat na procházku ulicemi bohaté čtvrti South Beach, která je lemována ohromujícími budovami ve stylu Art Deco a večer zase navštívit nejtrendovější kluby Severní Ameriky. Nebude žádnou náhodou, pokud zde potkáte některou ze slavných hollywoodských hvězd.

 

Všichni shopaholici by neměli vynechat návštěvu nákupních center v Coconut Grove, milovníci architektury zase ocení vzdálenější Coral Gables se spoustou historických budov. Protože Miami se nachází na jihovýchodním cípu státu Florida, jeho vzdálenost od Kuby je vzdušnou čarou pouhých 531 kilometrů. Vliv kubánské kultury výrazněji pocítíte i díky obchodům s kávou a doutníky na Calle Ocho v Little Havana. Možná právě proto se Miami nazývá také „Hlavní město Latinské Ameriky“.

 

Jak se dostat letecky do Miami

 

Fascinující Miami začínají pomalu objevovat i čeští cestovatelé. Levné letenky do Miami seženete z Prahy, Vídně, ale i z Ostravy. Průměrná délka letu je minimálně 13 hodin a je třeba počítat i s jedním nebo dvěma přestupy. Dají se však nalézt i přímé lety do Miami, které provozuje letecká společnost Austrian Airlines z Vídně a které trvají zhruba jedenáct hodin. Z našich končin nejčastěji na Floridu létají společnosti LOT, United Airlines, Lufthansa, Swiss International Air Lines, Turkish Airlines či Air France a to na letiště Miami International Airport.

Letenky do Miami

Levné letenky do Miami

Zajímavé články o Miami:

TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou
Miami Florida
Co nevynechat při návštěvě Miami
USA kompletni pruvodce
Chystáš se do USA? Máme pro tebe kompletního průvodce