Zajímavosti o Los Angeles

Největší město Kalifornie a druhé největší město Spojených států amerických, známé také jako město andělů, diktuje trendy světovému showbyznysu již více než jedno století. Los Angeles je domovem množství celebrit, které můžete potkat při vašich toulkách po Sunset Boulevard. Není se co divit, krásné slunečné počasí je v Kalifornii téměř stoprocentní zárukou.

 

Los Angeles City má v současnosti kolem 4 milionů lidí a rozděleno je na několik městských částí. Mezi nejznámější jednoznačně patří Hollywood, Santa Monica se slavným Malibu či Downtown L.A. Započítáme-li však i obyvatele celého městského konglomerátu Los Angeles County v okruhu přes 100 kilometrů od centra, kam patří i Beverly Hills, dostaneme číslo 11 milionů.

 

Jak se dostat letecky do Los Angeles

 

Pokud se chystáte na dovolenou v USA, levné letenky do Los Angeles dostanete koupit z Vídně, Prahy nebo Berlína. Délka letu se pohybuje v průměru od 13 do 17 hodin, většinou však s jedním nebo dvěma přestupy. Letecká společnost Austrian Airlines provozuje do Los Angeles i přímé lety z Vídně, které trvají zhruba 12 hodin.

 

Čeští cestovatelé obvykle do Los Angeles létají společnostmi LOT, Lufthansa, Austrian Airlines, Turkish Airlines, ale i Lufthansa, British Airways či Air Berlin. Do andělského města se z našich končin nejčastěji létá na mezinárodní letiště Los Angeles International Airport LAX.

Letenky do Los Angeles

Levné letenky do Los Angeles

Zajímavé články o Los Angeles:

Kalifornie roadtrip
Kalifornie za 6 dní? Tohle všechno stihneš cestou z L.A. do San Francisca
Roadtrip Los Angeles
Parádní roadtrip po USA: filmové Los Angeles
Monterey roadtrip usa
Kalifornie: 12 míst, která musíte navštívit